UPS PoE Switch WI-PS306GF-UPS-15A
UPS PoE Switch WI-PS306GF-UPS-15A-WI-PS306GF-UPS-15A
WI-PS306GF-UPS-15A
● 5 10/100/1000Mbps RJ45 Ports and 1 1000Mbps SFP Slot
● Unmanaged PoE switch, plug and play
● Inside solar controller and battery controller
● Max 15A charge current from solar panel and DC input
● Support 18-36V DC in, 12V/24V solar panel and battery input
● 6kV lightning protection, small size design for outdoor used
Product
WI-PS306GF-UPS-15A
HARDWARE Version
V1
Interface
5 10/100/1000Mbps RJ45 Ports
1 1000Mbps SFP Slots
PoE Ports (RJ45)
Port 1: 802.3bt PoE 60W 1/2/4/5 (+), 3/6/7/8 (-)
Port 2-3: 802.3af/at PoE 1/2(+), 3/6(-)
Port 4-5: 802.3af/at PoE 1/2(+), 3/6(-)
 or Passive 24V PoE 24W 4/5(+), 7/8(-)