BOSS ST160JAB
BOSS ST160JAB-BOSS ST160JAB
BOSS ST160JAB
BOSS ST160JAB
Electronic Door Strike. Stainless Steel face plate. Adjustable
symmetrical strike with day locking lever and impulse
switch. Fail Secure. 600mA/12VDC. Keeper depth 6mm.
Applicable door latch 0.35 (9mm) Dimensions 6.29 X 0.98
X 1.23 (160mm x 25mm x